A községet az 1990-es választások óta irányítja önálló képviselő-testület, 2012 évben csatlakozott a Mernyei Közös Önkormányzati Hivatalhoz.
A hatvanas években még több mint ezer lakosú falu a körzetesítés után kezdett megfogyatkozni. A népesség csökkenése a kilencvenes években megállt, azóta 1-2 százalékos a migráció évente. A községhez tartozó Jóska-majorban, Alsó- és Felsőberecskán nem laknak. Jelenleg 439 fő az állandó lakosság száma. A kilencvenes években tíznél kevesebb új ház épült, a nyolc utcában 203 porta van, néhány külföldi, elsősorban holland tulajdonban van. A közintézményeket felújították.
Az Önkormányzat nagy gondot fordít a környezet rendben tartására. Az utak 100 %-a burkolt. A lakások 75 %-ában van vezetékes ivóvíz. Vezetékes gáz minden negyedik házban van. Az autóbusz közlekedés kielégítő. A munkaképes lakosság nagy része Kaposvárra jár dolgozni, illetve Mernyére. Az Önkormányzat kihasználja a közmunka program nyújtotta lehetőségeket, a közterületek rendbentartásán kívül mezőgazdasági termeléssel is foglalkoznak. A községben működik roma kisebbségi önkormányzat. A településen a rászoruló családoknak élelmiszer-csomagot, karácsonykor rendszeresen szaloncukor-csomagot és narancsot biztosítottak a gyermekeknek. Támogatják az óvodai, iskolai kirándulásokat.
A vegyes csoportú óvodába 15 gyermek jár, az alsó tagozatos iskolában 12 gyermek tanul helyben, a mernyei iskolában 24 gyermek tanul. A háziorvos hetente kétszer rendel a felújított rendelőben. Szociális alapellátás keretében a Mernye székhellyel működő Integrált Szociális Központ látja el a nappali ellátást, a családsegítést és a szociális étkeztetést a községben. A falugondnoki szolgálat igénybevétele mindenki számára ingyenes, nagy segítség a különböző szűrővizsgálatokra, orvosi vizsgálatokra való eljutásban, a gyógyszerek kiváltásában. A magukat csak korlátozottan ellátni tudó idősek segítségére az önkormányzat házi segítségnyújtást vezetette be 2012.évben, társulás formájában.
Nyáron egy camping is várja a turistákat.
A művelődési ház ad otthont a községben működő civil szervezetnek, az „Őszi Napfény” Nyugdíjasklubnak. A kultúrotthonban pályázat útján létrehozott e-pont lehetőséget biztosít a lakosoknak a világháló eléréséhez. A sportpálya nyújt alkalmat a testedzésre, ezen kívül működik lovas szakosztály is, melynek szolgáltatásait térítés nélkül vehetik igénybe a helybéliek. Korszerű játszótér áll a gyermekek rendelkezésre, melynek épségére kamerarendszer vigyáz.
COOP bolt és egy magánvállalkozó - mely mozgóboltot is működtet- , valamint naponta egy mozgó ABC látja el a lakosságot.